Kvetinový záhon

Ako pestovať tulipány, aby krásne zakvitli

Tulipány dokážu na jar celkom zmeniť vzhľad celej záhradky. Za ich nádherné farby zdobiace jedinečný tvar kvetu vďačíme šľachteniu rôznych odrôd. Odkiaľ vlastne pochádzajú a ako pestovať tulipány, aby vám robili radosť svojimi kvetmi každý rok?


Farby pivónie oživia každú záhradu

Pivónie dokážu svojím príťažlivým vzhľadom pritiahnuť pozornosť už z diaľky. Ak podídete bližšie, obdaria vás navyše príjemnou vôňou, ktorá sa šíri v ich okolí. Tieto trvalky, ktoré kvitnú na jar až začiatkom leta, sú preto vyhľadávaným kvetom našich záhrad. Ako sadiť pivonky a ako sa o ne starať?


Pestré farby iskerníka do každej záhradky

Iskerník vás svojimi kvetmi, ktoré na prvý pohľad pripomínajú ruže alebo pivonky, poteší na úvod leta. Ak si ho vysadíte na záhon, môžete si vďaka nemu vytvoriť mnoho farebných kombinácií. Ako iskerník pestovať, vám prezradíme v našom článku.


Privítajte budúcu jar s rozkvitnutými narcismi

S príjemným jarným počasím je neodlučiteľne spojené kvitnutie narcisov. Ich krásne farby a vôňa, ktorá sa šíri okolo záhonu či vázy z nich robia vyhľadávaný kvet našich záhrad. Aby ste mohli budúcu jar privítať s týmito jedinečnými kvetmi aj vy, poradíme vám, čo všetko by ste mali vedieť pre úspešné pestovanie narcisov.


Hľadáte očarujúce kvety nenáročné na pestovanie? Vyberte si ľalie

Ľalia pritiahne pozornosť svojím výrazným kvetom, ktorý vynikne v každom záhone. Táto rastlina pritom vôbec nie je náročná na pestovanie. Kedy vysadiť a ako pestovať ľalie, aby sa im u vás v záhrade darilo?


Ako sa postarať o skalku na jeseň

Jeseň je čas, kedy sa príroda ukladá na odpočinok, rovnako je tomu tak aj v záhrade. Okrem iných príprav na zimu bude potrebné postarať sa o skalničky. Ako na to, vám poradíme v našom článku.


Jeseň v okrasnej záhrade

Na jeseň hrá okrasná záhrada farbami kvetov, ktoré svojím vzhľadom oživia chladné dni, no vyžadujú tiež vašu pozornosť. Poradíme vám, ako sa o ne starať počas tohto ročného obdobia.