Paprika Banánek

1.55 €

Skladom: 22 ks


Latinský názov: Capsicum annum

 

Paprika výnimočná svojou sladkou chuťou a zaujímavým tvarom podobným banánu. Plody majú dĺžku 15 centimetrov, zo začiatku sú svetlo zelené neskôr sýto žlté. Banánek je skorá a veľmi výnosná odroda, ktoroá je výborným spoločníkom v letných mesiacoch. Je výborná na zaváranie, plneniealebo priamu konzumáciu.

Veľmi skorá zeleninová paprika vhodná pre skleníky, fóliovníky a pole. Pre svoj vysoký obsah vitamínov C, A, B1 a B2, je vhodná pre priamu spotrebu a to predovšetkým pre deti, ale aj k rôznym kuchynským úpravám, pre mraziarenské a konzervárenské spracovanie. O paprikách sa hovorí, že predlžujú život kvôli vysokému obsahu antioxidantov. Vysievame od polovice februára do hrubého agroperlitu. Po dokonalom rozvinutí klíčnych lístkov sadeničky presadíme do kvetináča s priemerom 8 cm s kvalitnou zeminou. Sadenice neskôr vysádzame do dobre vyhnojenej zeme, zásadne po jednej rastline najlepšie 70 x 35 cm s oporou pomocou kolov približne 170 cm vysokých. Pre veľké množstvo plodov a ich váhu rastlina vyžaduje oporu. Po riadkoch po oboch stranách rastlín vedieme povraz, ktorý upevníme na koly vzdialené od seba 2 m. Dôležitá je aj správna výživa rastlín a to hlavne v období od konca mája do konca júla. Osvedčila sa aj výsadba do čiernej netkanej textílie.

Farba: svetlo zelená, sýto žltá

Dĺžka plodu: 14-15 cm

Šírka plodu: 5-6 cm

Hrúbka steny: 10 mm

Výška rastliny: stredná

Odroda: skorá

Výsev: II.

Presádzanie: IV. - V.

Spon: 70 x 35 cm

Zber: VI.- XI.

Počet semien: 15 - 20 ks


Kategoria : Paprika

Tagy : semeno, semiačko, osivo, semená, paprika, papriky, štipľavá paprika, čili, chilli, pálivá paprika, semeno papriky, osivo papriky, paprika osivo


Podobné produkty